Sadarbība ar Zviedriju
2000.gadā pēc Margaretas Ohlinas iniciatīvas Virgas pagastā tika noorganizēti zviedru valodas kursi, kuros mācības vadīja zviedru pasniedzēji – pensionēti skolotāji Ingrida un Bengts Dellenrudi, bet pēc tam - toreizējais Vaiņodes un pēc tam Priekules ev.-lut.draudzes mācītājs Hanss Jensons.
Šo kursu apmeklētāju kodols kļuva par sabiedriskās organizācijas "Zviedru draugu kopa " veidotājiem. Tagad tie cieši sadarbojas ar Margaretas Ohlinas vadīto organizāciju, notiek tikšanās, semināri un praktiskas nodarbības.
Ar zviedru draugu atbalstu Pagasta padomes ēkā iekārtotas telpas, kur pulcēties.
2004.gada jūnija sākumā Virgas pašvaldības pārstāvji devās uz Torsas komūnu Zviedrijā parakstīt sadarbības līgumu.
Pēc novadu izveidošanas sadarbība ar zviedru draugiem notiek visa novada mērogā .
| | |
2005.gadā Rīgā, Latviešu biedrības namā Margareta Ohlina saņēma Latvijas valsts apbalvojumu- Atzinības krusta Lielo sevišķās pakāpes goda zīmi . Par lielo ieguldījumu zviedru un latviešu tautu draudzības un sadarbības veicināšanā viņu augstajai atzinībai bija rekomendējušas sešas Liepājas rajona institūcijas – Virgas un Gramzdas pagastu pašvaldības, Vaiņodes internātpamatskolas, Purmsātu Speciālās internātpamatskolas un Priekules slimnīcas vadītāji, kā arī Priekules ev. lut. draudze.
Vēstures un draugu godam izliets čuguna zābaks
Zviedrijas karaļa Kārļa XII armijas karolīni, majora Sandberga
komandēti, bruņoti ar musketēm un zobeniem, 2001.gada 5.jūlija vakarā
ieradās Virgas muižā. Līdzīgi notika pirms apaļiem 300 gadiem pēc
Spilves kaujas, kad Kārļa XII armija pēc veiksmīgas cīņas apmetās
Lejaskurzemē, arī Virgā, kur atpūtās veselus četrus mēnešus.
Vairāk lasiet sadaļā Kārļa zābaks
Pēc paša vārdiem, «fantastiski» sajūsmināts par pieminekļa atklāšanas faktu ir Kārļa XII armijas vēstures pētītājs un Smolandes karolīnu biedrības vadītājs Rolands Sandbergs.