KANU ATVARS

    Dzintra_Bluma.jpgJāšanas sporta kluba “Kanu atvars”dibinātāja ir Dzintra Blūma, kura ir viena no visu laiku populārākajām airēšanas slaloma pārstāvēm Latvijā. Jāšanas sportā viņa regulāri sāka trenēties 1996. gadā, bet 1997. gadā, kļūstot par zemnieku saimniecības Stiebriņi īpašnieci, par tās pamatnodarbošanos izraudzījās zirgu audzēšanu, trenēšanu un lauku tūrismu.

    Sporta klubā Kanu atvars darbojas vairākas sekcijas: poniju braukšanas sekcija, jāšanas sporta sekcijā  darbojas gan konkūra, gan iejādes sportisti, atveseļošanās un relaksācijas izjāžu sekcija un Argentīnas tango sekcija.
010709_reitterapija2.jpgĪstenojot projektu "Zirgs cilvēka veselībai un priekam", biedrība "Kanu Atvars" bijušajā Paplakas dzelzceļa stacijas teritorijā ierīkojusi reitterapijas taku.  150511_pajugi2.jpg “Stiebriņos” nodarbojas arī ar pajūgu braukšanu. 2009.gads Latvijas pajūgu braukšanas vēsturē iegāja kā pirmās oficiālās sacensību sezonas gads. “Kanu atvara” biedri gan paši piedalās sacensībās, gan rīko tās pie sevis.

poniji.jpg“Stiebriņos” bieži viesi ir bērni. Viņiem tiek rādīti paraugdemonstrējumi, bērnus vizina ar zirgiem un  ponijiem.

9.martā(2013.g.) notika pasākums ''Kā top šovs'', lai popularizētu pajūgu braukšanu un radītu interesi par zirgu sportu ģimenēm ar bērniem. Daudzi apmeklētāji pie zirgiem bija pirmo reizi. Dalībniekiem bija iespēja jāt ar zirgiem un ponijiem, braukt pajūgos, piedalīties atrakcijās.
      Lasīt vairāk   


                                             

P5051632.JPG 5.maijā(2013.g.) "Stiebriņos'' notika atklātais treniņš konusu braukšanā, apvienots ar maratona trases labiekārtošanas talku. Talkotāji dedzināja žagarus, raka bedres, renovēja maratona šķēršļus, vizinājās pajūgos un bērni vizinājās arī ar ponijiem.
Pajūgu braucēji vizināja talciniekus un izbrauca 11 konusu maršrutiņu, kuru tiesāja Inese Svara. Pasākumu apmeklēja 44 dalībnieki, visčaklākie un visentuziastiskākie talcinieki bija "Optimistu pulks" un Spirģu, Sproģu un Vuciņu ģimenes, visjautrākais pasākums bija "Latvijas finiera" sponsorētās un Andra Spirģa      uzstādītās āra tualetes atklāšana.
  Šis ir jau otrais šāda veida pasākums šogad.
 

 

9.06._1.JPG9.jūnijā(2013.g.) sporta biedrība  „Kanu  Atvars”    „Stiebriņos” rīkoja treniņsacensības  pajūgu braukšanā.Tā bija iespēja ne tikai amatieriem,  jaunajiem entuziastiem un sportistiem ar jaunajiem zirgiem izmēģināt maratona trasi, bet  arī iemēģināt  jaunizveidoto trases posmu, lai to pēc vajadzības uzlabotu gaidāmajām  LJF  kausa sacensībām, kuras notiks „Stiebriņos” jūnija beigās.

Lasīt vairāk
 
 

maratons_29.06.2013_064.jpg29. – 30.06.(2013.g.) „Stiebriņos” notika sporta biedrības „Kanu Atvars” organizētas LJF kausa izcīņas sacensības pajūgu braukšanā. Piedalījās 12 ekipāžas. Tālāko ceļu bija mērojuši braucēji no Alūksnes un Balvu novada. 

Lasīt vairak  otra_elpa.jpg2014. gadā biedrība "Kanu Atvars" sadarbībā ar labdarības veikalu "Otrā elpa.Pludmale" realizējusi divus projektus. Tagad Virgas pagastā ir vairākas jaunas šūpoles un soli.
Lasīt vairāk
wooden_info_board_lab_kanuatvars.jpg

 .