RUMULA

Biedrība" RUMULA " dibināta 4.04.2012. Nosaukums radies tālā senatnē, kad Purmsātos valdījis barons RUMMELS. Purmsāti tajā laikā dēvēti par RUMULU un iedzīvotāji par rumulniekiem.

Mērķis - lauku iedzīvotāju sociālās atstumtības riska mazināšana, veidojot pievilcīgu dzīves un kultūrvidi.

Biedrības valde_1.png

Biedrības" RUMULA" valdes sastāvs:

vadītāja  - Daira ŠALMA
vietniece  - Anitra ŠNEIDERE
locekļi - Ieva ŠTEINBERGA
            Daiga EGLE
            Igeta Cīrule

 BIEDRĪBĀ PAVEIKTAIS:

  • Terje_Binders.jpg  2011.g. Purmsātos viesojās sociologs un rakstnieks Terje Binders no Norvēģijas , kurš Liepājas pusē meklēja savas dzimtas saknes. Viņš ar saviem atbalstītājiem  ziedoja naudu palīdzībai Purmsātu skolai. 

  • Sadarbojoties ar Norvēģijas draugiem veikta sešu guļamistabu grīdas renovācija Purmsātu internātpamatskolā. 
  • Ievadītas sarunas par turpmāko sadarbību ar kādu NVO no Norvēģijas.


  •   DSC08298_1.jpg
  •   2012.g. 1.decembrī biedrība " RUMULA’” Purmsātu senioriem  noorganizēja pēcpusdienu “Mirklis Adventes laikā". Koncertu sniedza aktrise Sigita Jevgļevska un  ģitārists Māris Kupčs. Piedalījās mācītājs Mārcis Zīverts.
Paldies par līdzekļu ziedošanu pasākuma sarīkošanai  "Kurzemes gaļsaimniekam", Purmsātu pensionāru kopas vadītājai Silvijai Ostrovskai, lauksaimniekiem Igoram Puteram un Naurim Sudmalim, kā arī Ventspils uzņēmumam " DIANA CANDLE".
 

 Biedrība sagatavojusi divus projektusi iesniegšanai LEADER programmā.
 
   

Purmsātos vingros ar prieku!

          Saulainā 2014.g.11. septembra dienā, kad Latvijā daudzviet atzīmē dzejas dienas, Purmsātos tika atklāts ar Borisa un Ināras TETEREVU fonda, Priekules novada pašvaldības, norvēģu draugu un Purmsātu speciālās internātpamatskolas atbalstu izveidotais terapeitiskās vingrošanas laukums.

          Laukums tapa  biedrības „RUMULA” projekta „ Veselībai un dzīvotpriekam” ietvaros. Projekta laikā paredzēts īstenot aktivitātes dažādu paaudžu Purmsātu iedzīvotājiem, kas veicina veselības stāvokļa uzlabošanos, fiziskās formas uzturēšanu ilgtermiņā, pozitīvu sadarbību un saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Šāda laukuma  esamība Purmsātu muižas parkā ir lieliska iespēja Purmsātu speciālās skolas skolēniem un pedagogiem, kuri projekta laikā un ilgtermiņā varēs izmantot laukumu ārstnieciskās vingrošanas, sporta un smilšu terapijas nodarbībās, kā arī citās aktivitātēs.

Pasākuma atklāšanā piedalījās ārstnieciskās vingrošanas speciāliste, kura visiem klātesošajiem demonstrēja pareizu vingrošanas iekārtu izmantošanu.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izmantot vingrošanas iekārtas speciālista klātbūtnē.

          Projekts paredz dažādas sezonālas aktivitātes visa gada garumā, taču nenoliedzami terapeitiskās vingrošanas laukums ir ilgtermiņa ieguvums visiem Purmsātu iedzīvotājiem stiprinot, uzlabojot un saglabājot savu veselību.

Pasākuma afiša


No 2014.gada 11. augusta biedrība „ Rumula” uzsāk projekta
Multifunkcionāla atbalsta centra izveide Priekules novada bērnu un jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai
īstenošanu.

Plašāka informācija sadaļā Biedrības "Rumula" SIF projektsVairāk par biedrības darbu skatieties galerijās .