Virdzenieces

 
virgas_skola_lab.jpg   Savu ieguldījumu dzīves kvalitātes uzlabošanā dod biedrība “Virdzenieces”, kuras pirms pāris gadiem izstrādātā projekta rezultāts – jauna sporta zāle bijušās Virgas muižas saimniecības ēkas vietā. 
 Zāles izmēri neatbilst sacensību rīkošanai, taču dažādu elementu apguvei un sportošanai prieka pēc ir viss, kas nepieciešams. Par jaunu zāli skolā sapņots jau vismaz divus gadu desmitus. 
  
 
   


 sporta_zale.JPG virgas_skolas_sporta_zale.jpg
         Zālē notiek sporta stundas skolēniem, arī sporta pulciņa nodarbības un nodarbības piecgadniekiem un sešgadniekiem,bet sportot aicināti arī pārējie Virgas iedzīvotāji. Savu sporta zāli veidojot, virdzenieki gājuši no daudzām pašvaldībām atšķirīgu ceļu – izvēlējušies nevis angāra tipa būvi, bet pārbūvējuši kādreizējo muižas staļļa ēku, kas kalpoja par noliktavu. Tā labi iekļaujas trīs skolas ēku kompleksā. Šādu risinājumu izdomājuši paši iedzīvotāji.


  Rozlejas.jpg 2012. gada  oktobrī pirmo reizi tika svinēta dzimšanas diena mājai. Un tā ir "Rožleju" māja Virgā, kura atzīmēja 175 gadu jubileju. Šīs brīnišķīgās idejas autore un pasākuma organizatore ir pensionēta skolotāja Anita Klima. Tika izsūtīti ielūgumi. Anita Klima pastāstīja par ēkas vēsturi,bērni bija sagatavojuši priekšnesumus un zīmējumus, ko pēc tam uzdāvināja tagadējiem mājas iedzīvotājiem. “Rožlejas” pieredzējušas muižas laikus, kad ēkas 1.stāvā bija ierīkots alus brūzis, bet 2. stāvu apdzīvoja kalpu ļaudis. Vēlākajos laikos šajā mājā bijis gan veikals,gan ēdnīca, gan ambulance, pasts un pat kinozāle. 

 Rožlejas2-1_1.jpg Rožlejas6-1_1.jpg Rožlejas5-1_1.jpg

     

Scan10040.JPGDažādo pasākumu dvēsele Virgā neapšaubāmi ir pensionētā vēstures skolotāja Anita Klima. Lūk, ko viņa pati stāsta par sevi:  Ceļotāja. Novadpētniece. Mīklu risinātāja. Nedaudz kolekcionāre. Tā es sevi raksturotu. Pirmais tālais brauciens uz Armēniju. Pirmais lidojums, pirmie kalni. Iemīlēšanās kalnos uz mūžu. Nu jau redzēts daudz, vēl vairāk neredzēts. Novadpētniecībai pievērsos pirms gadiem 30. Izveidoju senlietu krātuvi, apkopotas atmiņas, rīkotas dažadas izstādes,arī pasākumi. Mīlu šo darbu. Jauna krustvārdu mīklu žurnāla iegādes diena man ir svētki. Atbildes nekur nesūtu, patīk risināšanas process. Bija vairāk kā 1000 eksemplāru liela nozīmīšu kolekcija.Tas bija jaunībā.Tagad kausiņi no apceļotām valstīm un pilsētām, smiltis, gliemežvāki, akmentiņi. Pieklājīga naudiņu kolekcija. Visas pārējās nelielas. Mani ceļojumi ir mana lielākā bagātība, mans darbs-mana mīlestība. Ja vēl kādam patīk tas, ko te daru, tad esmu laimīga.

Anita organizē pagastā  dažadus pasākumus,  piedalās  kultūras dzīvē , pēta pagasta vēsturi. Viņas nopelns ir 1995.gadā  nodibinātā senlietu krātuve Virgas skolā.
Anitas Klimas darbs ir augstu novērtēts: 2005. gadā viņa saņēma Valsts apbalvojumu - Atzinības krusta 3. pakāpes goda zīmi.
0039_1.png
0041.png

                                                  
 .