Mūsu vaļasprieki

 
 Scan10004.JPGMūsu pagasta iedzīvotājiem ir  dažādi vaļasprieki. Visvairāk, protams, nodarbojamies ar  rokdarbiem. Ar aušanu vispirms sāka nodarboties biedrības "Zviedru draugu kopa" dalībnieces.  Divas reizes gadā notiek darbu izstādes.

 
Pagājušā gada marta nogalē Paplakā, Virgas Pagastmājā notika kārtējā rokdarbu izstāde. Tā tika sarīkota sakarā ar to, ka Zviedrijas vēstniecības darbinieki pieteica apmeklējumu  pagastā  19.martā. Dalībnieku skaits bija krietni liels:

Izstādē piedalījās: Izabella Astrauska, Adele Augucēviča, Inese Auzniece, Rasma Barse, Laura un Linda Bergmanes, Kristīne un Mārtiņš Cukuri, Sarmīte Eidinta, Svetlana Gauša, Inita un Rasma Jansones, Velta Jeroņina, Kristīne Kačanova, Ilva Kozlovska, Velga Kļava, Zelma Rune, Ināra Svipste, Rita Šmiukše, Vija Untule un Ilga Zaše.

 Mūsu rokdarbnieču pamatsastāvs ir audējas. Pavasarī    Virgas audēju pulciņš rīko sezonas noslēguma izstādi.    Līdz ar vasaras lauku darbu sākšanos stellēm parasti     met mieru. Lielākā daļa darbu jau izņemta no stellēm     un apstrādājami. 
         Aušanas pulciņam rit desmitais gads, tas aizsācies   ar Latvijas draugu biedrības Zviedrijā “Lettlands   Vänner” atbalstu un vienām stellītēm, kad vietējās audējas saorganizēja Malda Tarasenko.

 “Mani pusgadu pierunāja, lai nāku. Sāka runāt vēl tad,   kad braucu uz “Saivu” Liepājā. Galvenais jau – iesākt, un     pašvaldības atbalsts arī ir svarīgs,” vērtē tagadējā vadītāja   Ināra Svipste, kura savulaik mācījusies Liepājas mākslas  vidusskolā.  "Pēc skolas beigšanas strādāju kombinātā "Māksla" un darbojos Tautas Lietiškās mākslas studijā "Kursa", kuru tolaik vadīja Ošelīte un Pumpurīte."

Daļa steļļu pieder pašvaldībai. Pulciņa dalībnieces gan ved   savus darbus uz izstādēm, gan brauc citus skatīties. Līdz ar     citiem amatniekiem Priekules novada dienās ciemojušās      Liepājā, bijušas gadatirgū Skodā.

 Populāri ir grīdceliņi, jo zviedru draugi savulaik sūtīja jau gatavu materiālu –  sagrieztas un kamolos satītas auduma strēmeles. Audējas iemanījušās tās  kombinēt arī dekoratīvajos spilvenos, krēslu pārklājos.
   Kā atceras I. Svipste, sākumā tikai “lielā Rasma” – Rasma  Jansone – bijusi  ar aušanas pieredzi, pārējās piepulcējušās  intereses pēc. Nu pulciņā ir kāds  nepilns desmits sievu. “Man   ir liels prieks, ka viņām ir prieks nākt darboties.  Laukos jau     tomēr vēl ir lopi, saimniecība. Stelles ir pagastmājā Paplakā,   cita nāk  kājām, cita brauc ar riteni no Virgas – attālums arī     prasa laiku,” norāda pulciņa vadītāja.   

  Adītājas un tamborētājas darbojas Tautas daiļamata meistares  Veltas Jeroņinas vadībā.
 Top visdažādākie darbi - gan plecu lakati un šalles, gan cepures,  jakas un somiņas, gan, protams, zeķes un cimdi.
.  Veltas mūža darbs apkopots grāmatā “Putnudārza cimdi”, kas iznākusi 2011. gadā. 

 180412_Velta_Jeronina3.jpg Putnu_darza_cimdi1.jpg virgas_cimdi.jpg

Pulciņā top visdažādākie darbi - gan plecu lakati un šalles, gan cepures, jakas un somiņas, gan, protams, zeķes un cimdi.

Pašlaik galvenā uzmanība tiek pievērsta adītiem maucīšiem ar pērlītēm. Nākošajos attēlos redzami Initas Jansones un Rasmas Jansones darbi.
  

 PICT0199.JPG PICT0208.JPG PICT0212.JPG

   Scan10033.JPG     Pamazām tiek apgūti arī   vairāki  jauni   rokdarbu 
veidi - filcēšana, tapošana, pērļošana,  kā arī origami.

 Kristīne Kačanova rokdarbniecēm ierāda pērļošanu un tapošanu. 

  Savukārt Svetlana Gauša apguvusi origami veidošanu.


Plaši pazīstami keramikas darbnīcas "Virzas" izstradājumi, kurus gatavo keramiķi Kristīne un Mārtiņš Cukuri. Vairāk ar viņu veikumu variet iepazīties lapā www.virzas-keramika.lv

 Daudzi aizraujas ar dekoratīvo dārzkopību, ziedu audzēšanu. Tā pamazām veidojas dažādas augu kolekcijas,    audzējamas gan dārzā, gan istabā uz palodzes.

 IMG_1706_1.jpg Pagasta feldšerei Sarmītei Eidintai izveidotas orhideju un kaktusu kolekcijas. Pašlaik tajās ir ap 20 orhidejas un 40 kaktusa šķirņu, bet vasarā dārzā Sarmīti priecē 80 šķirņu lilijas.
 



 IMG_2661_1_m.jpg„Vecdzintarus”apsaimnieko Ināra Pūpola un Gunārs Gudriķis. Kā ģimenes atpūtas vieta tā veidota no 1996.gada .
Laika gaitā ir iekopts augļu dārzs un izveidots košumdārzs – daļēji arī  dažādu retu augu kolekcija, kurā var apskatīt daudzveidīgus krāšņumaugus- dažādu krāsu flokšus, rozes, lilijas, hortenzijas, kastaņlapu rodžersiju, peonijas, fizokarpu, magnolijas un citus augus.
Konkursā „ Par sakoptu Priekules novadu – 2011.”  “Vecdzintari” kļuva par laureātu (nominācijā  “Viensētas bez ražošanas“)
    Kontakti:
  rakstīt_1.jpg„ Vecdzintari” Virgas pagasts, Priekules novads
  zvanīt_1.jpg 29437307
  e_pasts.jpg inpola@inbox.lv


Scan10099.JPG“Ošenieku” mājas ir vienas no sakoptākajām Virgas pagastā , kur veiksmīgi apvienota lielražošana ar sakoptu lauku ainavu. Zemnieksētu no visām pusēm ieskauj lieli un spēcīgi koki, vecs, bet dāsni ražojošs ābeļdārzs un iespaidīgi puķu stādījumi“Ošenieki” ir viena no retajām sētām, kurās stārķi dzīvo uz jumta.Dārzā ir dažādas puķu un dekoratīvo augu kolekcijas, bet saimnieces Elgas Bunkas lielā mīlestība ir dālijas.



mans_darzs_mans_hobijs_3.jpg Konkursā „Par sakoptu Priekules novadu 2010” par laureātiem  nominācijā ‘’Individuālā māja ciematā un pilsētā’’ kļuva „Pīlādži”Virgas pagastā, Paplakā, īpašnieki Ilze un Aigars Jansoni.

Dārzs ir tapis apmēram sešu gadu laikā.Visskaistākais tas ir no jūnija beigām līdz septembrim,kad  kuplā skaitā sazied dienziedu lilijas un vasaras puķes.Dārzu saimniece veidojusi tikai ar pašas rokam un savām radošām idejām. Ideju realizēšanai turpmākajā nākotnē vēl ļoti daudz. Dārzā vienmēr var veldzēties un atpūsties pēc saspringtas darba dienas.
Vienmēr laipni gaidīti visi, kam ir vēlēšanās dārzu aplūkot. 
    Kontakti:
 rakstīt_1.jpg''Pīlādži'' Virgas pagasts, Priekules novads
  zvanīt_1.jpg26436271  
e_pasts.jpg jansone102@inbox.lv